Program „Umiem Pływać” 2017 - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Program „Umiem Pływać” 2017

Od października 2017 roku do listopada 2017 na terenie Gminy Kępno realizowany jest  program „UMIEM PŁYWAĆ”.

To kolejny program współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu w partnerstwie z  Gminą Kępno.    Celem głównym projektu jest opanowanie przez uczestników podstawowych umiejętności w zakresie pływania, podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej, zapoznanie uczniów z niebezpieczeństwami podczas kąpieli, popularyzacja pływania jako formy rekreacji ruchowej, kształtowanie pozytywnych cech osobowości jak: odwaga, zdyscyplinowanie oraz systematyczność. Program kierowany do dzieci – uczniów klas I – III szkół podstawowych w całym kraju, bez selekcjonowania na mniej lub bardziej sprawnych czy uzdolnionych ruchowo uczniów.  W zajęciach na pływalni (10 wyjazdów, po 1,5 h na pływalni) weźmie udział 90 dzieci z pięciu  szkół podstawowych  z terenu Gminy Kępno tj. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kępnie, Szkoła Podstawowa w Kierznie, Szkoła Podstawowa w Świbie, Szkoła Podstawowa w Olszowie i  Szkoła Podstawowa w Krążkowych. Zajęcia odbywają się na krytej pływalni „Oceanic” w Ostrzeszowie. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów pływania.

W poprzednim semestrze roku szkolnego 2016/2017 w Programie wzięło udział 45 dzieci z trzech szkół z terenu gminy Kępno, ze Szkoły Podstawowej w Mikorzynie, Szkoły Podstawowej w Myjomicach i Szkoły Podstawowej Hanulinie.

W 2017 roku z Programu skorzystało 135 dzieci z terenu Gminy Kępno.

program_plywanie program_plywanie

Kalendarz Wydarzeń